Вийшов з друку новий «Літературний Чернігів»

У свіжому номері (2018, № 2) ошатного журналу «Літературний Чернігів», який редагує відомий письменник Михась Ткач, привертають увагу поезії Миколи Адаменка, Олега Гончаренка, Олександра Гордона, Ігоря Фарини, Вероніки Іваницької та Любові Борисенко. Цікава й проза – Олександра Забарного (з його нової книжки «Калюжинські оповідки»), Василя Трубая, Леоніда Луцюка, Олександра Дудка, нашого незабутнього Віталія Леуса (постійного та багаторічного автора обласної газети «Деснянська правда»), юної Софії Татарин (переможця минулорічного обласного літературного конкурсу для дітей та молоді «Золоте перо»). Чудове враження справляє публікація Діни Сапон «Життя довічна учениця», присвячена своєму чоловікові, нашому талановитому колезі – журналісту газети «Деснянська правда», письменнику Володимирові Сапону, котрий відійшов у вічність.

Велика добірка віршів видатного сербського та македонського поета Рісто Василевскі «Повертаю час – шар за шаром…» друкується українською мовою в перекладі Сергія Дзюби та Дарії Соколової. До речі, зараз до друку в Україні вже готується книга Рісто Василевскі «Серце кола», над якою працюють Сергій Дзюба та група фахівців із сербської мови з Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Привертають увагу статті мистецтвознавця Юлії Полтавської; Михася Ткача (про знаного поета-земляка Олексія Довгого); Сергія Демченка (про незабутнього Станіслава Реп’яха); краєзнавча публікація «З часів земства» І. Майко; рецензія Володимира Ворони на книжку Петра Сороки «Симфонія Петриківського лісу». Віктор Божок розмірковує про творчість Андрія Гудими. Письменниця з Дніпра Ольга Рєпіна цікаво аналізує казкову трилогію Сергія Дзюби «Душа на обличчі» (про пригоди кленового бога Кракатунчика), яка вже в перекладах побачила світ у Казахстані та Канаді. Запам’ятовується і прониклива рецензія Петра Сороки на збірку віршів Станіслава Бондаренка «З ким МІСто говорить». Відгук про книжку Михася Ткача «Зимові сюрпризи» написав Віктор Божок. А Петро Нестеренко високо оцінює творчість шляхетного поета Анатолія Гризуна.

Письменник та мистецтвознавець, наш земляк Микола Ткач розповідає про творчу діяльність відомого в Україні і за кордоном культурного та громадського діяча, музиканта й хорового диригента, художнього керівника ансамблю пісні і танцю «Дарничанка», професора Петра Андрійчука (саме вийшов бібліографічний покажчик, присвячений 60-літтю з дня народження митця).

А завершує номер популярного журналу пісня – «Колискова», яку створили Людмила (слова) та Юлія (музика) Грицун. На обкладинці часопису – колишній будинок губернатора в Чернігові (1808-1821) – художник Ю. Химич.

Сергій Квітницький

Ще цікаві публікації

Прокоментуйте